Wyszukaj

Edukacja:

Zajrzyj tutaj - Dowiedz się więcej tutaj - Uzyskaj więcej informacji - Zobacz pełen opis tutaj - Odwiedź stronę internetową - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Pobierz Pragniesz obstawiać spotkania sportowe, powiedzmy mecze Mistrzostw Starego Kontynentu? Jednak szukasz również jakichś wrażeń? Cóż, świetnie potrafię to zrozumieć - często człowiek chciałby jakoś uprzyjemnić sobie mecz.
Nigdy ludzie nie mogą być przesadnie samolubni. A więc nie powinniśmy dopuścić do tego, aby świat był tym miejscem, w którym aż roi się od zjawisk powodujących, że nasza planeta jest sporo gorszym miejscem. Wszystkie zanieczyszczenia powodują, iż świat jest niejako trudniejszy do zniesienia. Naturalnie nie można mówić, że zawsze to ludzie odpowiadają za zanieczyszczony świat, ale gdybyśmy sensowniej rozmyślali, bardzo starali się sprawiać, iż Ziemia będzie o wiele czystsza, z pewnością mielibyśmy okazję żyć w lepszych warunkach. Co zatem może zrobić typowy Ziemianin?
W dzisiejszych czasach w ministerstwie edukacji powstaje gigantyczny gwar na temat lektur szkolnych. Wypada przyznać, że w każdej jednostce uczniowie są zobowiązani do odczytywania publikacji. Książki szkolne są strapieniem dużej grupy uczniów. Nikomu nie pragnie się ich odczytywać. Najgorsze dla nich są te historyczne. Uczniowie nie ubóstwiają jak się ich do czegoś nagabuje. Nauczyciele języka polskiego namawiają do odczytywania publikacji. Mało kto się do tego stosuje. Na witrynach są streszczenia lektur, które szybko się czyta. Nikomu się nawet nie przyśni czytać trylogii Sienkiewicza. To jakiś nonsens. W nowomodnym świecie rządzi Internet. Uczniowie zupełnie nie zaglądają do lektur. Do egzaminów i testów przygotowują się z Internetu. Rodzice nabywają książki i wydają pieniądze na marne. Wedle młodzieży wszystko co istotne implikuje się w Internecie. Lektury to nocna zjawa krajowego szkolnictwa. Z roku na rok przekształcają się przepisy oraz wyrzucane są z kanonu niektóre ważne publikacje. Resort pomniejsza listę publikacji. Likwidowane są te książki, które powinny być przeczytane, aby zrozumieć epokę literacką. Uczniowie wolą czytać lektury fantastyczne niż publikacje, które są z góry narzucone.
Zwycięstwo polityków